Bitcoin Balinası 3 Bin BTC Daha Aldı: Boğaların Ayak Sesleri mi?

MicroStrategy‘nin icra kurulu başkanı ve kurucu ortağı Michael Saylor, şirketin 155 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı. Böylece, MicroStrategy BTC varlıklarını 193.000’e çıkardı. Bu, Bitcoin ETF’lerinin ardından yaklaşan halving öncesi önemli bir hamle. Bu arada piyasasının yakından takip ettiği bir bir analist, BTC için bir boğa koşusu rotası çiziyor.

MicroStrategy 3000 Bitcoin daha satın aldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na 26 Şubat’ta yapılan yeni bir başvuruya göre, MicroStrategy Inc. yaklaşık 155,4 milyon dolar nakit karşılığında yaklaşık 3.000 Bitcoin satın aldı. MicroStrategy BTC’leri ortalama bir fiyattan satın aldı. 15 Şubat ve 25 Şubat 2024 tarihleri arasında BTC yaklaşık 51.813 dolar aralığında işlem gördü. Michael Saylor, MicroStrategy ve iştiraklerinin birlikte 193.000 BTC’ye sahip olduğunu söyledi. Ayrıca, bu Bitcoin’lerin token başına ortalama maliyenin 31.544 dolar olduğunu belirtti. Bu bağlamda Saylor, şu açıklamayı yaptı:

MicroStrategy, token başına ortalama 51.813 dolar fiyatla ~155 milyon dolar karşılığında 3.000 BTC daha satın aldı. Mevcut durumda MicroStrategy şu anda Bitcoin başına ortalama 31.544 dolar fiyatla ~6,09 milyar dolar karşılığında 193.000 BTC’ye sahip.

Bitcoin alımı, satış sözleşmesi kapsamında hisse ihracı ve satışından elde edilen gelirden geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, MicroStrategy bu konuda 30 Kasım 2023’te bir bildirim yapmıştı. MicroStrategy en son 27 Aralık’ta yaklaşık 615,7 milyon dolar karşılığında 14.620 BTC satın almıştı.

BTC parabolik ralliye mi hazırlanıyor?

Kripto analisti Kevin Svenson Bitcoin’in bir ders kitabı parabolik eğri modelini takip ettiğini söylüyor. Analiste göre Bitcoin, formasyonun üçüncü tabanında yer alıyor. Bu da BTC’yi dik bir yükseliş hareketinde büyük kazançlara tanık olacak bir konuma getiriyor. Bu doğrultuda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bence şu anda parabolik trendin daha dik kısmına yaklaştığımız gün gibi ortada. Bu da gerçekten dikleştiğinde diyagramda üçüncü tabanın olduğu yer. İşte şimdi buradayız, çocuklar. Oldukça dikleşiyor. Bundan sonra ne olacak? Ne kadar yükseğe çıkacağız? Ders kitabı (playbook) üçüncü tabandan sonra fiyatın iki katına çıkacağını söylüyor: 45.00 dolar çarpı iki parabolün hedefidir. Buna göre hedef 90.000 dolar.

Kaynak: Kevin Svenson

Analistin Bitcoin için tahmini zirve değeri: 142.500 dolar

Bu arada, ders kitabındaki diyagrama göre, parabolik bir yükseliş trendinin üçüncü tabanında işlem gören bir varlığın fiyatı “çok kısa bir süre içinde” iki katına çıkabilir. Analist ayrıca Bitcoin’in küresel likidite ya da dünya finans sisteminde dolaşan para miktarı arttığında boğa piyasalarına tanık olma eğiliminde olduğunu belirtiyor. Analiste göre, Bitcoin şu anda düşen küresel likidite seviyelerine rağmen yükseliyor. Ayrıca, likidite toparlanmaya başlarsa BTC’nin çoğunluğun beklentilerinden çok daha yükseğe çıkması mümkün. Bu konuda analist, şunları söylüyor:

Bu geçmiş döngülerde, Bitcoin küresel likidite ile birlikte yükselme eğilimindeydi. Şimdi ise likidite döngüsüne karşı yükseliş eğilimindeyiz. Yani likidite döngüsü bizim lehimize dönerse, bu bir nevi çifte darbe olur. Bitcoin küresel likiditeden olumlu bir şekilde ayrışıyor, ETF onayımız var, halving yaklaşıyor. Burada Bitcoin ve kripto için gerçekten iyi olan pek çok şey var, bu yüzden bu piyasada beklenmedik şeylerin her zaman olası olduğu fikrine zihnimi açık tutuyorum. Elimdeki tahmini zirve değer 142.500 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x