DEM Parti’den Ankara kararı… Kadir İnanır’dan tepki

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığından çekilmesinin ardından DEM Parti’nin İstanbul adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni oldu. İstanbul adaylarını açıklayan DEM Parti’de gözler Ankara adayına çevrildi. Odatv’nin edindiği bilgilere göre DEM Parti Ankara’da kadın aday çıkaracak.

Kulislerde konuşulanlara göre DEM Parti’nin Filiz Kerestecioğlu isminde karar kıldığı son kararın yapılacak toplantıyla alınacağı öğrenildi.

DEM Parti’nin İstanbul adayını Odatv Türkiye’ye açıklamıştı.

İşte o haber:

Odatv’nin haberi gündeme bomba gibi düştü… Yol haritası belli oldu: İkinci bir kadın… Yine Odatv’den öğreneceksinizGüncel

KADİR İNANIR’DAN DEM’E TEPKİ

Öte yandan sanatçı Kadir İnanır da, 2015 ve 2018’de HDP’den milletvekilliği teklifi geldiğini, 2023’te ise Yeşil Sol Parti’den teklif gelmediği halde sanki böyle bir teklif varmış gibi isminin kullanıldığını söyledi.

T24’e konuşan Kadir İnanır, kendisine milletvekilliği için teklif yapmayan DEM Parti’ye yüklendi.

Kadir İnanır, “Bu sözlerinizden seçime YSP adıyla giren bugünün DEM Parti yönetimine dönük bir kırgınlığınız olduğunu anlıyorum.” İfadesine şöyle yanıt verdi:

Kırgınlık değil. Böyle bir siyasi anlayışın yaşandığı bir dünyaya girmek istemedim.

– Onlar da mı ‘düzen partisi’ oldu sizce?

Düzen partisi olmayabilir ama kendi düzenlerinin buna müsaade etmediğini görmüş olabilirler. Mesela 200 bin TL maaş fena değildir yani. Rozet de fena değildir yani. Her gittiğin yerde bedava yemek de önemli olabilir. Bunları insanlar düşünebilirler. Ama ben milletvekili olsaydım o rozeti takmazdım.

Neden?

İsterdim ki halkın tamamı o rozet olmadan beni tanısın. Onu halkın gözünün içine soka soka kullanmanın anlamı başka. Yani konu aslında benim milletvekili olup olmamam konusu değil. Ben giderim bağımsız milletvekili de olurum, biliyor musun? Senin dediğin formatı yakalayayım, hepsini uygulayayım, bak ne oluyor gör. Ama yolun ortasında kurşun yenir mi o ayrı mesele.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x