Eşinin İş Görüşmelerini Gizlice Dinledi, Tam 1.8 Milyon Dolar Kazandı: Sonu İse Boşanma Oldu!

Mashable TR’nin Business Insider’dan aktardığına göre 42 yaşındaki Tyler Loudon isimli bir kişi TravelCenters of America’nın petrol devi BP tarafından 1.3 milyar dolara satın alınmasından hemen önce binlerce hisse satın aldı.

Ancak bu satın alma o kadar da masum değildi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şikâyet dilekçesinde, bir BP yöneticisiyle evli olan Loudon’ın planlanan devralma ile ilgili konuşmalara kulak misafiri olduğu ve anlaşma duyurulmadan hemen önce eşinin bilgisi olmadan 46 bin 450 adet TravelCenters hissesi satın aldığı belirtiliyor.

BP’nin anlaşmayla ilgili önceden kimin bilgi sahibi olduğunu incelediğini öğrenen Loudon bir hafta sonra eşine her şeyi itiraf etti; ayrıca ‘artık uzun saatler çalışmak zorunda kalmaması için yeterli para kazanmak amacıyla’ böyle bir şey yaptığını söyledi.

Loudon’ın BP’de satın alma müdürü olan eşinin patronlarına Loudon’ın itirafından bahsettiği ve bunun üzerine (kendisinin görevi kötüye kullandığına dair herhangi bir kanıt olmamasına rağmen) işten çıkarıldığı belirtiliyor. Kadının evden taşındığı ve birkaç ay sonra boşanma işlemlerini başlattığı aktarılan bilgiler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x