Özgür Özel’den Akşener’e ‘Eskişehir’ yanıtı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in kendisine yönelik olarak kullandığı “Eskişehir’de çok ilginç bir konuşma yaptı. Bizimle ilgili imanın ötesine geçen AKP ile tuhaf bazı ilişkilerin olduğunu ifade eden çok ağır bir suçlama yaptı” şeklindeki ifadesine yanıt verdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Cem Eren Kültür Merkezi’nin açılış töreni ve Prof. Dr. Muammer Aksoy’u Anma Töreni’ne katılan Özel, Akşener’in ifadeleri hakkında gazetecilerin sorduğu soruyu şöyle yanıtladı:

– “Ben gerçekten çok şaşırdım bu konuşmaya. İki ihtimal var. Birisi sayın genel başkanımız ciddi şekilde yanıltılmış. İkincisi de genel başkan bizimle kavga etmek istiyor. Ben kavga etmeyeceğim, bunun kimseye faydası yok. Bir kez daha söylüyorum, muhalefete muhalefet etme gibi bir derdimiz yok.

“İRADE HIRSIZINA LAF EDİYORUM”

– Eskişehir konuşmamda bahsettiğim şey şu: Benim bahsettiğim aday AK Parti’nin adayı. Benim dediğim, geçmişte birlikte olduklarımızı bugün saray karşımıza çıkarıyor derken, İYİ Parti’den milletvekili seçilen bir kişi, siyasi yan kesicilikle, siyasi dolandırıcılıkla ve Recep Tayyip Erdoğan’a muhalefet etmek üzere Eskişehirlilerden oy istedi ve gitti AKP’ye katıldı.

– Ben saray geçmişte birlikte olduklarımızı karşımıza çıkarıyor derken Eskişehir’deki AKP adayını kastettim. Benim ne Kemal Bey’e ne başkasına sorma ihtiyacım var. Bahsettiğim İYİ Parti’den seçilip, AK Parti’ye geçen irade hırsızına laf ediyorum.

“KEFİLİM”

– Ben Meral Hanım’ın kişisel olarak da partisinin de bahsettiği konulardaki namusuna, dirayetine kefilim. Mesele benim açımdan bir yanlış anlaşılmanın düzeltilmesi boyutundadır.”

NE OLMUŞTU?

CHP lideri Özel, hafta sonu İYİ Parti’den ayrılan ve yerel seçimlerde AKP’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Nebi Hatipoğlu’nu eleştirmişti.

Özel, şu ifadeleri kullanmıştı:

– ”Geçen sene 14 Mayıs gününde bundan 10 ay önce ne oldu biliyor musunuz? Eskişehirlilerin karşısına çıktı birisi ‘Ben Recep Tayyip Erdoğan’a muhalifim, MHP’nin ona verdiği desteğe inanmıyorum doğru bulmuyorum iyi bir insanım İYİ Parti’de muhalefet yapmak üzere sizden destek istiyorum’ dedi. Eskişehirlilerden oy aldı. Oyları alırken bir yandan da AK Parti’den teşvikleri alıyormuş onu sonradan öğrendik. Oyları ‘Muhalefetim, AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısındayım’ diye topladı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın partisine geçti şimdi de ‘Eskişehir’i bana verin ben yöneteyim’ diyor. Daha 1 yıl önce Eskişehirlileri kandırıp onların oyunu alıp o oyları Recep Tayyip Erdoğan’a karşı toplayıp Recep Tayyip Erdoğan’a götüren, makam mevki için Eskişehir’i satan birisine Eskişehir en iyi cevabı 31 Mart’ta verecek.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de bugünkü grup toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

– “Sayın Özgür Özel, ana muhalefet partisi Genel Başkanı; Eskişehir’de çok ilginç bir konuşma yaptı. Bizimle ilgili imânın ötesine geçen, AK Parti’yle tuhaf bazı alışverişlerimizin olabildiğini ifade eden bir konuşma yaptı. Bana göre çok ağır bir iftira, bir isnatta bulundu. Buradan Sayın Özel’e sesleniyorum; bunun cevabını vermek zorundasınız muhterem.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x